ÇAĞDAŞ, GÜVENİLİR VE KONFORLU

Çağdaş, güvenilir, tecrübeli, temiz ve bir aile sıcaklığı ortamında 

hizmet sunuyoruz.

Çağdaş, güvenilir, tecrübeli, temiz ve bir aile sıcaklığı ortamında hizmet sunuyoruz.

Yılların verdiği deneyim ve tecrübelerimizle, anlayışlı personeli ile değerli öğrencilerimize 

en iyi hizmeti vermeyi hedef edindik.

Yılların verdiği deneyim ve tecrübelerimizle, anlayışlı personeli ile değerli öğrencilerimize en iyi hizmeti vermeyi hedef edindik.

Çağdaş, Demokratik yönetim anlayışıyla, 

başarının çalışma şartlarıyla doğrudan bağlantılı olduğunun bilincindeyiz.

Çağdaş, Demokratik yönetim anlayışıyla, başarının çalışma şartlarıyla doğrudan bağlantılı olduğunun bilincindeyiz.

Amacımız öğrencilerimizin çağdaş, güvenli, huzurlu, 

konforlu bir yüksek öğrenim yaşantısı geçirmesine olanak sağlamaktadır.

Amacımız öğrencilerimizin çağdaş, güvenli, huzurlu, konforlu bir yüksek öğrenim yaşantısı geçirmesine olanak sağlamaktadır..

Evlerinizden uzak eviniz kadar sıcak ailelerinizi aratmayacak, kocaman bir aileyiz biz..

Evlerinizden uzak eviniz kadar sıcak ailelerinizi aratmayacak, kocaman bir aileyiz biz...

Spor Alanı

Spor Alanı

 

Yurdumuzun terasında Spor alanı düzenlenmiş olup denize karşı keyifli bir şekilde spor yapama imkanı sunulmaktadır.

Gün boyu, okul, ders ve şehir yaşantısı, öğrencinin düzenli hareket ve sağlıklı spor şartlarından uzaklaşmasına neden olabilir. Öğrencilerimizin sosyal imkanlar içinde dilediklerinde spor yapabilmeleri ve bu hizmetten hiçbir ücret ödemeden yararlanabilmeleri için, kurumumuz sağlıklı yaşam ve spor hizmetlerini sunmaktadır.

Birçok öğrenciden şunu duyabilirsiniz: “Spor yapacağım da; vaktim yok, para ayıramam, sınavlar var”. Bahaneler uzar gider. Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mitat Koz, “Her yaşta, her koşulda ve durumda yapılabilecek fiziksel aktive vardır” diyor. Koz, spor yapamamaktan yakınanlara okulda, yurtta ve evde uygulayabilecekleri bazı önerilerde bulunuyor.

Fiziksel aktivite düzeyini artırmak için her ortam ve koşulda onu bir yaşam tarzı hâline getirmek, günlük hayatımızdaki aktif olmayan, oturularak geçirilen hareketsiz zamanı en aza indirme çabası göstermek bir yaşam felsefesi olmalı. Düzenli spor için en doğru ve faydalı yol şüphesiz bir merkeze üye olmak ve haftada en az 3 gün veya toplam 150 dakika egzersiz yapacak şekilde oraya gitmek.

Yine üniversitelerimizde çeşitli kulüp ve topluluk faaliyetleri adı altında öğrencinin düzenli bir fiziksel aktivite yapmasına imkân sağlayacak organizasyonlara destek olunuyor. Örneğin halk oyunları, dans, doğa sporları, havacılık, kaya tırmanma, dağcılık gibi alanlarda öğrenci toplulukları veya kulüpleri buna örnek gösterilebilir.